28 wrz 2010

TABLETKI CO2

Hodowcy często do uzupełniania zawartości CO2 wykorzystują kosztowne i skomplikowane systemy bazujące na sprężonym gazie. Obecnie całą tą robotę mogą zastąpić tanie i proste w użyciu tabletki CO2. W przypadku niedoboru tego gazu w atmosferze rośliny mogą chorować a nawet zupełnie zwiędnąć, ich wzrost może być także bardzo spowolniony. Ponieważ tabletki CO2 są bardzo łatwe w użyciu, można dać roślinom trochę więcej CO2 bezpośrednio w sąsiedztwie systemu korzeniowego. W przypadku kiedy rośliny będą zdrowe, ich wzrost znacznie się przyśpieszy.
Tabletki CO2 zaczynają wydzielanie dwutlenku węgla w momenie ich kontaktu z wodą. CO2 jest bardzo ważne, zwłaszcza dla domowych hodowców, ponieważ często występuje jego deficyt w słabo wentylowanych ogrodach.
Jeśli krzaki są zdrowe, używa się jednej tabletki na 100 litrów wody. Stosowanie dwa razy w tygodniu, zapewni roślinom dodatkową porcję CO2. Jednak aplikacja CO2 przed zgaszeniem światła w ogrodzie nie bedzie efektywna, gdyż rośliny nie wykorzysują CO2 w nocy.


Brak komentarzy: